MOJA INSTALACJA C.O.
Komentarze: 0
Poniżej szczegóły instalacji c.o. która może zapewnić zerowe koszty ogrzewania budynku. Na razie jednak nie jest to instalacja zeroenergetyczna ponieważ nie posiadam obecnie instalacji fotowoltaicznej (PV) która zapewni paliwo do działania tej instalacji. Obecnie po prostu korzystam z prądu z sieci. W celu zaniżenia kosztów prądu użyłem taryfe G12W w której cena jest zdecydowanie niższa. Dzięki temu spodziewam się ogólnych kosztów ogrzewania w sezonie grzewczym (liczonych w złotówkach) na takie same jak gdybym ogrzewał dom gazem ziemnym.
IDEA GŁÓWNA I URZĄDZENIA.
Piec elektodowy ECOVOLT - moc 15 kW Bufor c.o. - 500 l (1 wężwonica) Ogrzewanie podłogowe - 146 m2 Instalacja PV - moc ok. 8 kW ( na razie brak) Automatyka - osobna dla pieca elektrodowego i osobna dla ogrzewania podłogowegoZasada działania:
Piec elektryczny grzeje prądem bufor c.o Bufor c.o. jest dogrzewany do temp. 80oC Automatyka pieca włącza prąd tylko w taryfie G12W Ciepło z bufora pobierane jest cały czas jeżeli tylko automatyka ogrzewania podłogowego poinformuje o spadku temperatury w budynku Opcja z PV - w przypadku posiadania instalacji PV mielibyśmy możliwość wyprodukowania prądu w okresie letnim i zmagazynowanie go w zakładzie energetycznym. Nastepnie w okresie zimowym odebralibyśmy nasz prąd z zakładu energetycznego i wykorzystalibyśmy go do pracy pieca elektodowego.
Opcja z PV jest możliwa ponieważ zgodnie z uchwaloną USTAWĄ O ODNAWIALNYCH ŻRÓŁACH ENERGII zakłady energetyczne są zobowiązane do odbioru od nas energii. Zapisy ustawy pozwalają na dobór takich okresów rozliczeniowych (6 mc-y) dzięki którym będziemy mogli korzystnie rozliczyć energie wyprodukowaną w lecie (z PV) z energią pobraną w zimie przez piec.
Dodaj komentarz